Rīgas Domē lemts par Pārdošanu- Mēs nepadosimies!

Secinājumi pēc šīs dienas 8.jūlijā notikušās Rīgas Domes sēdes.

Tātad, Rīgas Dome lēma par viņiem iesniegto prasību, par Lucavsalas dārzu teritorijas pārdošanu.

Īsumā, pie vārda mūsu Jumpravsalas Apvienības vadītāju Rasmu Griņu NELAIDA.

Principā pirms sēdes vajadzēja būt sarīkotai PUBLISKAJAI APSPRIEDEI, lai mēs- dārzu apsaimniekotāji un visas Rīgas iedzīvotāji lemtu par Rīgas nākotni.

Tagad lēmums ir pieņemts.

Balsojumā 18 balsis no Vienotības un Nacionālās apvienības bija PRET pārdošanu

un 36 PAR- no Saskaņas.

Kādi secinājumi?

Kāds grib labi nopelnīt

+ tika lemts par vairāku pamestu īpašumu pārdošanu, viens no tiem Tallinas 10,  k FREE RIGA kustība vēlējās iegūt savā apsaimniekošanā un atdzīvinot šīs telpas ar dažādām radošām iniciatīvām un vismaz uz 2014- Rīgas Kultūras galvaspilsētas gadu ienest vairāk kultūru Rīgā.

 

Rīgas pašvaldība pati nav sakopusi savā uzraudzībā esošos dārzus un tos apzināti nolaidusi par tiem nerūpējoties un tagad to izsaka kā argumentu par pārdošanas nepieciešamību. Bez tam, šādā stāvoklī šī ZEMES vērtība ir daudz zemāka, kas nebūtu izdevīgi pārdodot to tagad.

 

Bez tam, pēdējo gadu laikā veiktās Dārzu popularizēšanas akcijas un tendences pasaulē ir piesaistījušas Rīgas Dārziņiem daudzas jaunas ģimenes un  gados jaunus cilvēkus, kuri ir gatavi sakopt šo teritoriju un to apsaimniekot.

Ja šie dārzi tiktu pārdoti  privātiem investoriem un veikta daudzstāvu māju apbūve, kas gan nav īpaši saprātīga rīcība nestabilās gultnes dēļ, tad šī teritorija zaudētu gan daudz no sava Kultūrvēsturiskās Vides vērtības, gan ieteikmētu valdošos vējus un traucētu svaiga gaisa pieplūdi Vecrīgai (pašiem vien Rīgas Domē būs jāelpo tas gaiss)

 

Mēs- Lucavsalas Ekokopiena un Jumpravsalas apvienība esam nolēmuši rīkoties un novilkt sarkanās līnijas, kuras nedrīkst pārkāpt.

Mēs iestājamies par to, lai šis lēmums tiktu nodots atpakaļ tā iesniedzējam- laikam Attīstības Komitejai.

Un tiktu izsludināta publiskā apspriede, kas ir demokrātiskas valsts normāla prasība.

Mēs vēlamies, lai pie viena galda tiktu aicināti gan pārstāvji no Jumpravsalas apvienības, gan Lucavsalas Ekokopienas un tad šis jautājums tiktu izskatīts tā, lai mēs rastu kopīgu valodu un norunātu saprātīgu Lucavsalas Attīstības plānu.

 

Bez tam, Lucavsalas Ekokopiena ir viena no 6 Latvijas kopienām, kas pārstāv Rīgu Kopienu atbalsta Pilotprojektā, kura laikā ir plānots izstrādāt Lucavsalas Ekokopienas attīstības plānu, tai skaitā meklejot sadarbības iespēju ar Pašvaldību- Rīgas domi.

 

Ja tas netiks ņemts vērā un lēmums netiks grozīts mums nāksies rīkoties galēji  un mēs darīsim visu, lai šī Rīgas Dome tiktu atlaista un Saskaņas Centrs atbildētu par savu rīcību.

 

Tālaikais mūsu plāns ir iesaistīt šajā jautājumā visu Latvijas Tautu un sevišķi Rīgas iedzīvotājus, izveidojot Zaļo pretošanās kustību, vai drīzāk Zaļo Savienību, Kustību, ar skaidri noteiktu manifestu, līdzīgi kā savos jautājumos ir sākusi  rīkoties FREE RIGA kustība, kuras galvenais mērķis ir atdzīvināt, apdzīvot pamestās Rīgas mājas.

Un bez tam, kāpēc gan būtu jāceļ jaunas mājas, ja tik daudzas stāv vēl tukšas un neizmantotas.

 

Lucavsalas Ekokopiena ir centrs visām Rīgas aktīvajām kustībām, kopienām un cilvēkiem, kuri redz LATVIJU KĀ ZAĻĀKO VALSTI PASAULĒ. Ar šo moto arī mēs aicinām ik vienu, kam  rūp Latvijas Nākotne un nākošo paaudžu liktenis, iesaistīties Manifesta izveidē, Lucavsalas Ekokopienas kā pirmās Rīgas Dārzu kopienas izveidē, un Eko-Loģiska Lucavsalas attīstības plāna- Projekta izveidē.

 

Tuvākajā laikā mēs ceram izveidot sistēmu, kādā kārtībā mēs uzrunāsim un piesaistīsim brīvprātīgos.

Mūsu plāns ir sākt ar viena Dārza izveidi, kā sabiedrībai atvērta tipa Dārzu, kas kalpotu kā piemērs, kā izmantojot permakultūras un Ekoloģijas pamatprincipus apsaimniekot savu dārzu.

Mūsu plānā ir arī izveidot Zaļo skolu, kur ik viens varētu mācīties sēt un stādīt, veidojot savas dobes.

Kā arī iekārtot Lucavsalas Teritorijā piemērotu infrastruktūru vietējo dārznieku tirgum un publisku pasākuma vietu, koncertiem un lekcijām.

 

Šī gada lielais mērķis ir 6.septembrī sarīkot Rudens Ražas Svētku pasākumu, kas būtu veltīts DABAI- Dārziem Pilsetvidē un Bezkailciršu Mežu apsaimniekošanu.

 

Lai pieteiktos un Ja Tevi interesē dalība projektā vai kāda no projekta tēmām, raksti uz  lucavsalasprojekts@gmail.com Projekta autori- Jānis Puntulis tel. 26325986

Pašreizējais Koordinators -Emīls Hlevickis 26 98 98 98 emils.hlevickis@gmail.com

Meklē mūs draugiem.lv un facebook.com

“Lucavsalas Ekokopiena”

 

P.s. Nākošā Sapulce notiks Lucavsalas Ekokopienas Dārzā nākošo Pirmdien 14.jūlijā plkst 16:00, kad izstrādāsim sākotnējo Attīstības plānu pēc Dragon Dreaming sapņu īstenošanas tehnikas.

Nākošā lielā Talka Lucavsalas Ekokopienas Dārzā  notiks trešdien 16.jūlijā.

 

Mēs esam Rīdzinieki un mēs nosakām Rīgas likteni!

Ar prieku un vēl lielāku sparu gatavs īstenot mūsu Sapni, Jūsu Zaķmens (Emīls Hlevickis)

http://www.vipi.lv/vip/latvija/idn57243/lucavsalas-iemitniekiem-grib-atnemt-mazdarzinus-un-atputu/

http://www.focus.lv/latvija/politika/usakovs-kritize-vienotibas-logiku-saistiba-ar-lucavsalas-izsoli

5-green-future-cities-3http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/rigas-dome-nolemj-pardot-lucavsalas-nesakopto-dalu.d?id=44702464