Atbalstām mežu aizstāvjus!

Atbalstām mežu aizstāvjus!

Pēc “Tomātu dumpja”, kad radās “Zaļo domubiedru” grupa, viena no mūsu pamatidejām bija dažādu zaļo kustību solidaritāte. Brīžos, kad kādai no zaļajām iniciatīvām nepieciešama palīdzība, pārējie iespēju robežās atbalsta šīs grupas akcijas. Tagad šo solidaritāti ir jāpierāda darbos 2013.gada 14. augustā, netālu no Dobeles Zemgales MKPC nodaļas rīko izglītojošu semināru par BEZKAILCIRŠU MEŽSAIMNIECĪBU. Tomēr šis pasākums ir kas vairāk, kā vienkārši izglītojošs seminārs.

Pateicoties viena Latvijas Valsts Mežu iecirkņa meistara iniciatīvai, vietā, kur notiks seminārs, 20 hektāru platībā tika veikta izlases cirte plānotās kailcirtes vietā. Tika saglabāta meža, ekosistēma, ainava un zemsedze un arī mežcirtēji labi nopelnīja. Tika praksē apgāzts mīts par izlases ciršu nesaimniecisko raksturu. Diemžēl tā vietā, lai šo praksi pārņemtu citur Latvijā, LVM vadība par šo precedentu negrib pieminēt un pasniedz kā viena darbinieka pašdarbību un devuši skaidri saprast, ka arī turpmāk saimniekos ar kailcirtēm.

Šobrīd mežu aizstāvjiem ir nepieciešams aktīvs sabiedrības atbalsts, tāpēc aicinām visus, kam vien ir iespējams ierasties uz šo semināru, kurā arī tiks parakstīts kopīgs aicinājums. Būs arī preses pārstāvji, tāpēc ir svarīgi parādīt, ka dabīgu mežu saglabāšana interesē ne tikai dažus pustrakus putnu pētniekus (kā to mēdz pasniegt vecie funkcionāri), bet ka tas ir visas sabiedrības interesēs. Nāvi nesošā mežu izciršanas mašinērija strādā dienu un nakti un šobrīd aiziet skaistākie mūsu meži. Būsim aktīvi un atbalstīsim šos cilvēkus. Nākamās paaudzes būs pateicīgas par katru, ar kailcirtēm nesabojātu mežu nostūri.

Ar cieņu, Jānis Puntulis.

P.s.
Lūdzam līdz 10. augustam pieteikties pie Anitas Bisenieces – 29353183
Ja iespējams, lūdzam padot šo informāciju citiem cilvēkiem, kam tas varētu interesēt.

Sīkāka informācija

http://www.draugiem.lv/latvijasmezi/#/latvijasmezi/news/?p=10349449

Arī šo filmu par mežiem ir vērts noskatīties:

http://www.piecistastipardabu.lv/?page_id=11