Aicinām iesaistīties

Aicinām iesaistīties

Es vēlos dzīvot skaistā un harmoniskā pasaulē.
Tāpēc šajā brīdī Es lūdzu jūsu atbalstu.
Un es jums dāvāju sapni un reālu vietu Latvijas Galvaspilsētas pašā centrā, Lucavsalā- vieta, kur piepildīt sapni par Zaļu Latviju un Labāku Pasauli.
Šobrīd Lucavsala ir viena no vietām, kur var tikt iznīcināti ģimenes dārzi, bet tā ir arī vieta, kur mēs- īpaši Rīdzinieki un ikviens varam izveidot to par ko mēs sapņojam.
Tās var kļūt par mūsu Mājām.
År dārziem, augļu kokiem un krūmiem, smaržīgām puķēm un pašaudzētu pārtiku. Kopā ar draugiem un Ģimenēm. Ar mūža izglītības skolu, mācoties par dabu. Ar vingrošanas zālēm un vietējās pārtikas tirdziņiem un kafejnīcām. Ar meistarklasēm un koncertiem. Un vēl un vēl. Un radošu darbību.
Es redzu, ka tieši šādi cilvēki kā mēs ar savu piemēru varam iedvesmot daudzus citus. Mums tikai ir jāsanāk kopā ne tikai 1 reizi gadā, bet mums ir jāizveido mūsu mājas šeit- pilsētā. Vietā, kur var justies kā laukos.
Tāpēc es aicinu ik vienu- apvienosimies vienā kustībā un īstenosim savus sapņus.
Esat mīļi aicināti uz Lucavsalas Ekokopienas Dārza Svētkiem.
https://www.facebook.com/events/263785800476768/
Šeit gan jāpiemin, ka šo kopienu veido ik viens, kurš kaut reizi ir bijis šajā vietā vai jel kādā veidā ir palīdzējis šīs vietas attīstībai vai vienkārši rezonē ar šo ideju.
Un bez jums šī kopiena nemaz tā īsti vēl nepastāv.
Tā ir tikko dzimusi un sākusi veidoties.
Un par to ir jārūpējas kā par mazu bērnu. Un ja katrs no mums kaut nedaudz varēs tai veltīt savu enerģiju, Es ticu, ka tā izaugs liela un stipra. Un tā būs īstā Rīgas seja. Zaļa un mīlestības pilna.
Šī vieta un mūsu sapnis nes sevī potenciālu, kas ir ne tikai Lucavsalas vai Rīgas līmenī, bet gan Latvijas un Pasaules līmenī.
Par mūsu kopējo sapni un tālāko attīstību mēs runāsim arī 9.augusta Dārza Svētkos, kur varēs piedalīties ari dažādās meistarklasēs.
Kā arī mēs gatavojamies 6. un 7. septembra festivālam Lucavsalā un tā kā mēs pagaidām esam tikai daži cilvēki, es aicinu nākt talkā un kopradīt šo skaisto notikumu.
Droši varat sazināties ar mani rakstot tepat fb un uz epastu emils.hlevickis@gmail.com vai zvanot 26 98 98 98
Kā arī mums var sekot līdzi fb grupā “Lucavsalas Ekokopiena”
https://www.facebook.com/groups/LucavsalasEkokopiena/
Atbildēšu uz visiem jautājumiem par Lucavsalu un mūsu ideju.
Cerot uz jūsu atbalstu un sadarbību, jūsu Ausainais.
P.s. Īsumā par stāvokli Lucavsalas lietā-
1.  Turpinām vākt parakstus, lai atceltu Rīgas Domes 8.jūlijā pieņemto lēmumu, kas atļautu Lucavsalas pārdošanu, kas nozīmētu Ģimenes dārzu likvidāciju un 25 stāvu dzīvojamo māju apbūvi, kas ir absurds iemesls, jo katra 5 māja Rīgā ir pamesta, kā vēsta FREE RIGA un kā mēs paši varam to novērot.
2. Ir iesniegta prasība tiesā Pret Rīgas Domes lēmumu un par tā prettiesiskumu, jo vēl pēdējās publiskās apspriedes laikā dokumentos ir bijis rakstīts, ka Lucavsalai uz 8 gadiem ir īpašs stāvoklis, kas paredz, ka šo gadu laikā nenotiks nekāda veida būvniecības darbība un Lucavsala tiks saglabāta kā Zāļā Zona. Kaut kādā brīdī šis fakts ir pazudis no dokumentiem un Nils Ušakovs to ir parakstījis.
3.Mūs atbalsta tādas Politiskas apvienības kā Vienotība, Nacionālā apvienība, Zaļā partija, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Vides Aizsardzības klubs (VAK)
Mēs netaisāmies padoties, bet gan esam sākuši vēl vairāk aktivizēties un darām visu iespējamo, lai saglabātu Lucavsalā  Ģimenes dārzus, no kuriem starp citu, Jumpravsalas apvienības gandrīz visi dārzi ir apsaimniekoti un tiek uzturēti labā kārtībā, kā arī Mēs aktīvi strādājam pie Alternatīvā Lucavsalas Attīstības plāna, kas ir daudz Ekoloģiskāks- dabai un cilvēkiem draudzīgāks. Tādējādi mēs atbalstām vietējos Rīgas un Lucavsalas iedzīvotājus. Kā arī mēs savā plānā piedāvājam kā kompromisu dažu stāvu mājas apbūvi atsevišķā Lucavsalas Daļā, kas organiski iekļautos jau esošajā Dārzu ainā un mēs piedāvājam dažādas Latvijā vēl nebijušas idejas par Publiskajiem Augļu dārziem, kur ik viens var nobaudīt augļus un ogas.
Mēs uzskatām, ka ir iespējam piesaistīt privātos investorus, kuri būtu gatavi ieguldīt savus līdzekļus šī projekta īstenošanā, atstājot šo teritoriju Pašvaldības īpašumā, izveidojot ilgtermiņa nomu vismaz uz 15-20 gadiem. Mēs esam jau saņēmuši reālus projektu piedāvājumus  un vēlamies ar to norādīt, ka Kopdarbojoties un Iesaistot vietējos iedzīvotājus un darba spēku, pašu spēkiem ir iespējams savest kartībā degradētās un pamestās teritorijas. Lai to sekmētu mums ir nepieciešams Valdības, Pašvaldību un politisko spēku atbalsts un vienota Politika. Taču neskatoties uz to mēs savu darbību esam jau sākuši  un aicinām visus Apvienoties Kopīgu mērķu vārdā.
10343007_10203925082784118_1312161672973037738_n 1533893_10203924885379183_2905652757472852989_n 10351449_10203924918420009_8092393122099089076_n