Eiropas gads attīstībai 2015- Lucavsalas attīstības iespēja

EU2015

 

Lūk kur neliels video par Lucavsalu. Mums ir arī sagatavota Dokumentālā filma par Lucavsalu un, kad tā tiks rediģēta un pievienoti subtitri, tad mēs to arī publicēsim. 


 

Šogad Latvija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

Šis ir Eiropas gads attīstībai 2015, kur piedalīšos kā Jauniešu Vēstnesis.

Protams, ka mana prioritāte vēl joprojām ir un būs Lucavsalas attīstība. Lucavsalas Ekokopienas mērķis ir salas saglabāšana pilsētas īpašumā, ņemot vērā tās vēsturisko statusu. Lucavsalā dārzi ir bijuši jau kopš 15.gs.

Tāpat arī ņemot vērā Rīdzinieku lielo interesi apsaimniekot Ģimenes dārzus tieši šajā vietā. Viens no svarīgākajiem mērķiem ir panākt, lai Rīgas Dome piešķirtu ILGTERMIŅA nomas līgumus dārzu apsaimniekotājiem (vismaz 5 gadi). Jo no tā ir atkarīgs vai privātpersonas būs gatavas ieguldīt savus līdzekļus, lai šo vietu attīstītu,

Lucavsalas attīstība nozīmē sakārtot šo vietu tā, lai tā būtu pieejama ik vienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Galvenā prioritāte ir Ceļu salabošana un jaunu gājēju un velo celiņu izbūve gar ūdens malām (tauvas joslu).

Tāpat arī šī gada mērķis ir piesaistīt aktīvas nevalstiskās organizācijas, kuras būtu gatavas gan apsaimniekot dārzu teritoriju, gan arī atdzīvināt Lucavsalu ar sabiedriskām aktivitātēm.

Protams, lai to visu mēs panāktu ir nepieciešams arī Rīgas Domes atbalsts.
Pašlaik Lucavsalas pārdošana izsolē privātpersonām ir apturēta, jo uz iepriekš noteikto izsoli neviens nebija pieteicies.
Nils Ušakovs tomēr ir izteicies, ka Lucavsalu vajadzētu pārdot.

Ko lai saka, tas, ka Lucavsala ir Rīgas Domes īpašumā nozīmē to, ka šī zeme ir pašvaldības īpašums, pilsētai piederošs īpašums, tas nozīmē, ka tas pieder arī ik vienam pilsētniekam. Un vai mums pilsētniekiem kāds ir vaicājis, ko mēs gribam redzēt Lucavsalā?

Publiskā apspriede notika vēl pirms pārdošanas lēmuma. Tas nozīmē, ka kaut kādi RD deputāti izdomā un bez pilsētnieku piekrišanas grib pārdot to, kas pieder mums visiem!

Tas nav pieļaujams!
Tāpēc mēs, Rīdzinieki un citi Latvijas iedzīvotāji, esam nolēmuši šo salu attīstīt saviem spēkiem un pateikt, ka šī vieta mums ir svarīga!

Lai Top!
2015. gads ir sācies!

Lucavsalas Ekokopienas koordinators Emīls Hlevickis.